Videa - ICT (prevence)

NETstory – videopříběhy o nebezpečích internetového světa

Národní centrum bezpečnějšího internetu připravilo výukové DVD „NETstory: příběhy ze světa internetu“. DVD bylo vytvořeno v rámci projektu "ŠKOLA BEZPEČNĚ ONLINE" a obsahuje pět hraných příběhů, které poukazují na nejpalčivější problémy a rizika, která se objevují ve světě online. Jednotlivé příběhy jsou doplněny komentáři odborníků, kteří se snaží škodlivé aspekty popsat, poradit, jakým způsobem se lze v problematických situacích zachovat a jak vzniklé situace řešit.

Příběhy popisují skutečné případy kyberšikany a školní šikany, šikany učitelů, kybergroomingu a zneužití osobních a citlivých údajů. K jednotlivým příběhům jsou také zpracované podrobné metodiky, které lze přímo použít ve výukových hodinách a poskytují dostatečnou oporu pedagogům při jejich práci.